Naravoslovni dan (akvarij, terarij)
- Podrobnosti
- Objavljeno: četrtek, 24. oktober 2013 ob 11:35
V torek smo se z avtobusom odpeljali v Maribor. Ko smo prišli, nas je avtobus odložil pred akvarijem.
V torek smo se z avtobusom odpeljali v Maribor. Ko smo prišli, nas je avtobus odložil pred akvarijem.
"Tisti, ki se ga knjiga res dotakne, nikoli ne bo pozabil na občutke veselja, premišljevanja, razumevanja, sprejemanja prebranega. In že otrok ve, da s knjigo nikoli nismo osamljeni, kajti svetovi, realni ali izmišljeni, v katere vstopamo, kadar odpremo platnice, so čudoviti.
Knjige so most do spoznavanja drugih in drugačnih ljudi, pa tudi do vseh znanstvenih disciplin,so torej most do znanja. Bralec bo vedno znal poiskati prave in pravilne odgovore,ker se v branju skriva čarovnija razumevanja vsega."
(Dragica Haramija, predsednica Društva Bralna značka Slovenije - ZPMS)
Tudi v tem šolskem letu poteka branje za bralno značko. Letos bodo imeli učenci možnost vsebino knjige predstaviti ustno v šolski knjižnici.
Učenci od 6. do 9. razreda preberejo 5 knjig in deklamirajo 2 pesmici.
Veliko bralnih užitkov!
Mentorica: knjižničarka Urška Hlupič Voda
10 x DA
10x NE
Uporaba računalnika v knjižnici
Učencem je dovoljeno, da uporabljajo računalnike pod nadzorom knjižničarke. Dostop je omejen glede na delovni čas knjižnice. Učenec se prijavi za uporabo računalnika tako, da se identificira pri knjižničarki, vpiše v evidenčni zvezek. Če je povpraševanje po uporabi računalnikov veliko, lahko knjižničarka časovno omeji uporabo. Pri uporabi imajo prednost uporabniki, ki potrebujejo računalnik za šolsko delo. Računalniki v knjižnici niso namenjeni igranju igric. Učenci lahko uporabljajo računalnik pred ali po pouku ter med prostimi urami. Uporaba računalnika med odmori ni možna. Računalnik lahko naenkrat uporabljata največ dva uporabnika. Odsvetovano oz. prepovedano je obiskovanje spornih spletnih strani, vnašanje osebnih podatkov, nakupovanje prek interneta, prepovedano je nameščanje programov in presnemavanje glasbenih in grafično zahtevnih datotek z interneta ter uporaba spletnih govorilnic. V primeru napak v delovanju računalnika je uporabnik dolžan obvestiti knjižničarko. Uporabniki morajo obvezno navesti bibliografske vire za informacije, prevzete s svetovnega spleta. Vsak uporabnik odgovarja za namerno povzročeno škodo oziroma okvaro. Knjižničarka lahko prepove uporabo računalnikov tistim, ki teh pravil ne spoštujejo.
Šolski parlament je začel delati s polno paro. V mesecu oktobru nas čaka teden otroka.
Za boljšo preglednost gibanja staršev po šoli prosimo, da upoštevate naslednja priporočila:
|
Poslanica predsednika republike Boruta Pahorja učenkam in učencem, dijakinjam in dijakom ob začetku novega šolskega leta!
Ponudbe, storitve, izdelki ... se lahko predstavljajo izključno staršem/skrbnikom na govorilnih urah ali roditeljskih sestankih s soglasjem ravnatelja in staršev.
Informacije (plakati, zloženke, letaki ...), ki jih ravnatelj oceni kot ustrezne, lahko starši/skrbniki prejmejo na določenem mestu v avli šole.
Ver. 12 - Zakon o osnovni šoli (ZOsn)
Objava: 63/2013
51. člen
(perspektivni in vrhunski športnik, perspektivni in vrhunski mladi umetnik)
Status učenca perspektivnega športnika lahko pridobi učenec, ki je registriran pri nacionalni panožni športni zvezi in tekmuje v uradnih tekmovalnih sistemih nacionalnih panožnih zvez. Status učenca perspektivnega mladega umetnika lahko pridobi učenec, ki se udeležuje državnih tekmovanj s področja umetnosti.
Status učenca vrhunskega športnika lahko pridobi učenec, ki doseže vrhunski športni dosežek mednarodne vrednosti. Status učenca vrhunskega mladega umetnika lahko pridobi učenec, ki dosega najvišja mesta oziroma nagrade na državnih tekmovanjih s področja umetnosti.
Pridobitev statusa iz prvega ali drugega odstavka tega člena lahko predlagajo starši učenca.
Učencu s statusom iz prvega ali drugega odstavka tega člena se prilagodijo šolske obveznosti. Prilagajanje šolskih obveznosti se uredi s pisnim dogovorom med šolo in starši. Prilagodijo se obiskovanje pouka in drugih dejavnosti ter načini in roki za ocenjevanje znanja.
Status iz prvega ali drugega odstavka tega člena učencu preneha na zahtevo staršev učenca, s potekom časa, za katerega je bil učencu dodeljen, če prenehajo razlogi, zaradi katerih je bil status dodeljen, če ni več učenec šole, na kateri je pridobil status, ali če se mu status odvzame.
Če učenec ne izpolnjuje obveznosti iz dogovora iz četrtega odstavka tega člena, mu šola lahko status iz prvega ali drugega odstavka tega člena odvzame na predlog razrednika ali učiteljskega zbora.
Učencu zaradi bolezni oziroma poškodbe ali drugih utemeljenih razlogov status iz prvega ali drugega odstavka tega člena lahko miruje, dokler obstajajo razlogi, na podlagi katerih je bilo odločeno o mirovanju. Mirovanje statusa lahko predlagajo razrednik, učiteljski zbor ali starši učenca.
O dodelitvi, mirovanju oziroma prenehanju statusa odloči ravnatelj. Pred tem si v prvem vzgojno-izobraževalnem obdobju pridobi mnenje razrednika, v drugem in tretjem vzgojno-izobraževalnem obdobju pa tudi mnenje oddelčnega učiteljskega zbora.
Šola s pravili o prilagajanju šolskih obveznosti podrobneje uredi postopek za pridobitev statusa in prilagajanje šolskih obveznosti.