Cilj dejavnosti je, da učenci zdravo preživljajo prosti čas in razvijajo tiste sposobnosti, ki jih ne morejo v okviru rednega pouka. Interesne dejavnosti so izbrane na podlagi interesov učencev in kadrovskih ter materialnih pogojev šole.

 

Dejavnost

Mentor

Razred

Ura/čas

Atletika, kros, priprava na ŠST

Anca Ternovšek

5.–9.

petek, 6. ura

Bachovi cvetni plesi, plesi z naravo s sproščanjem

Leonela Djakovič

1.–5. 

četrtek, 0. ura

petek, 0. ura

BeEnglish (angleška BZ)

Mihaela Cajnko Gojkošek

4.–9.

ob četrtkih, 13.55–14.40

Biološki krožek

Irena Veg

8. in 9.

sreda, 7. ura

Bobnanje

Karmen Ivančič

6.–9.

po dogovoru

Bralna značka

Irena Golob

5. a

četrtek, 6. ura

Bralna značka

Breda Pisar

2. b

ponedeljek, 5. ura

Bralna značka

Marta Skrbinšek 

5. b 

četrtek, 12.55–13.40

Cici vesela šola

Marta Skrbinšek 

1.–4. 

pred Ciciveselošolskim dnem

Delavnice »O sebi in drugih«

Marjanca Kušar

5.

petek, 6. ura

Dopisništvo in natečaji

Kamen Plavec 

4.–6. 

sreda 6. in 7. ura (12.55–14.30)

Ekološke dejavnosti

Silva Ilec

1.–9.

po dogovoru

Elektrotehnika in robotika

Ludvik Medic

1.–9.

 petek, 5. ura

English 2go

Lia Apat

6., 7. in 9.

petek, 5. ura ali ponedeljek, 0. ura

Folklora za otroke – osnove

Nina Godec Meško

4.–6.

ponedeljek, 0. ura

Gledališki klub

Karmen Ivančič

6.–9.

sreda, 0. ura

Historični plesi

Karmen Ivančič

6.–9.

po dogovoru

Humanitarne in ekološke dejavnosti

Renata Sužnik

1.–9.

četrtek, 6. ura

Kolesarski izpit

Majda Kramberger Belšak

5.

sreda in četrtek, 0. ura, po dogovoru

Kolesarski krožek

Majda Kramberger Belšak

5.

sreda in četrtek, 0. ura

Košarka

zunanji mentor

1.–3.

 

Likovne delavnice

Mojca Prijatelj

5.–9.

ponedeljek, 6. ura ali po dogovoru

Likovno ustvarjanje

Silva Forštnarič

1. a

sre., 12.55–13.40

Likovno ustvarjanje

Breda Pisar

2. b

ponedeljek, 5. ura

Logika

Irena Letonja

2.–9.

po dogovoru

Male sive celice

Robert Mlakar

6.–9.

po dogovoru

Matematični krožek

Majda Kolenko 6.–9. četrtek, 0.ura

Matemček

Breda Pisar 

1.–3.

torek, 7.25–8.10

MEPI

Marta Glatz,
Silva Forštnarič, Anica Ternovšek

9.

- program prostovoljnih, športnih, kulturnih, intelektualnih in avanturističnih dejavnosti

- popoldanske aktivnosti in priprava na poskusno odpravo in odpravo, tudi sobote

Naša mala knjižnica

Dunja Stošič in Urška Hlupič Voda

3. a

ponedeljek, 0. ura in petek, 6. ura

Nemška bralna značka

Karmen Ivančič

4. in 9.

po dogovoru

Nogomet, košarka, priprava na MPP

Denis Kouter

5.–9.

četrtek, 6. ura in po dogovoru

Nogomet

zunanji mentor

4.–9.  

Novinarstvo

Lidija Verlek

6.–9.

četrtek, 6. ura

Otroška folklorna skupina

Nina Godec Meško

1.–3.

ponedeljek, 6. ura

Pevski zbor

Jasna Drobne

OPZ, MPZ

torek, četrtek, 6. ura
torek, sreda, 0. ura
četrtek, 7. in 8. ura

Planinski krožek

Silva Forštnarič

2.–9.

pet sosbot, po ponudbi PD Ptuj

Prometni krožek

Silvester Arnečič

6.–9.

pon., 7. ura in po dogovoru

Reading in cool
Vrtnarski krožek

Leonela Djakovič

1.–9.

petek, 3. ali 4. ura

Robotika, elektrotehnika

Ludvik Medic

1.–9.

po dogovoru

Skupnost učencev

Urška Hlupič Voda,

1.–9.

po dogovoru

Šah

zunanji mentor

4.–9.

 

Šport kot način življenja

Nataša Vauda

3. b

po dogovoru

Športne igre

Dunja Stošič

3. a

po dogovoru

Športne igre

Sonja Plajnšek

1. a

po dogovoru

Športni program Krpan

Irena Prelog z razredniki 

4.–6. 

 pri ŠPO

Športni program Zlati sonček

Irena prelog z razredniki

1.–3. 

 po dogovoru

Tečaj nemščine (zgodnje uvajanje tujega jezika)

Mihaela Cajnko Gojkošek

2. in 3.

- 3. razred ob sredah, 13.45–14.30

- 2. razred ob četrtkih, 13.45–14.30

Tehnični krožek

Majda Kramberger Belšak

6.–9.

torek, 0. ura

Ustvarjalno branje in pisanje

Karmen Plavec

4. a

četrtek, 0. ura (7.35–8.20)

Ustvarjalno branje in pisanje
Španska bralna značka

Renata Sužnik

4. b

četrtek, 6. ura

Vesela šola

Marta Skrbinšek

4.–9.

četrtek, 0. ura (7.35–8.20) ali 6. ura (12.55–13.40) oz. po dogovoru

Vrstniška mediacija

Marta Glatz

1.–9.

po dogovoru

Priprave na razna tekmovanja

vsi po realizaciji 

1.–9. 

 

zdravasola-alpha-small  ekosola-alpha-small  kakovost-alpha-small